به نام خدا

پس از گذشت چندی از افتتاح سایت سی تو فیلم تصمیم بر آن شد تا تعدادی مقاله روی این سایت قرار گیرد.

به عنوان یکی از اولین مقالاتی که قرار است در این سایت قرار گیرد، ما تعداد این نکته درباره چگونگی فیلم دیدن مطرح می‌کنیم. این مقاله بسیار کوتاه است و می‌توانید بسیار سریع آن را بخوانید.

فیلم دیدن در کل بسیار ساده است اما به شما اطمینان می‌دهیم که با یک بار نگاه کردن فیلم نمی‌توانید آن را بفهمید. در هنگام فیلم دیدن بهتر است به چند نکته دقت شود.

  1. در هنگام دیدن فیلم توصیه می‌شود با بیشترین کیفیت ممکن آن را نگاه کنید. در حال حاضر کیفیت‌های معمول 720p و 1080p است. گاهی نیز با کیفیت 480p و 4k مواجه می‌شویم. پس توصیه ما کیفیت 1080p است اما اگر توانستید با کیفیت بیشتر فیلم را ببینید.
  2. فیلم را حتی‌الامکان در سکوت ببینید. این عبارت به این هدف است که توجه شما کامل به فیلم باشد و بزرگترین فاکتور آن سکوت هنگام پخش فیلم است.
  3. فیلم را یک بار نگاه نکنید. توصیه ما مبنی بر این است که فیلم را حداقل ۳ بار و سریال را حداقل ۲ بار ببینید. البته هر چندبار بیشتر فیلم یا سریال را ببینید مسلماً بهتر است. برخی نکات در فیلم وجود دارد که ذهن در نگاه اول آن را درک نمی‌کند. بلکه باید یک بار فیلم را تا انتها نگاه کند تا برخی موارد برای آن روشن شود.
  4. هیچگاه و به هیچ دلیل فیلم را جلو نزنید حتی ۳۰ ثانیه. این مطلب باعث می‌شود شما روندی را ببینید که مد نظر نویسنده و کارگردان است. سازندگان فیلم ساعت‌ها وقت صرف تعیین ترتیب سکانس‌ها و دیالوگ‌ها کرده‌اند. پس حتی ۳۰ ثانیه جلو زدن فیلم می‌تواند یک دیالوگ را از روند طبیعی خود خارج کند.
  5. هر قدر می‌توانید در صفحات بزرگ فیلم ببینید.
  6. فیلم‌های خوب ببینید. اکثر فیلم‌ها جنبه تجاری دارند و نگاه کردن به آن‌ها، تنها اتلاف وقت و مشغولیت‌های ذهنی غیر ضروریست.

این چند نکته بسیار ساده و آغازین درباره چگونگی فیلم دیدن بود. امیدواریم از این مقاله استفاده لازم را کرده باشید.

بخش تولید محتوا – سی تو فیلم

مقالات دیگر ◄